Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

004.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Dzień Seniora 2019

 Na początek w wesoły nastrój wprowadziła wszystkich grupa wokalna, która wykonała wiązankę piosenek tematem nawiązujących do życia emerytów. Kolejnym punktem był pokaz taneczny. Walca angielskiego wykonały pary Michalina i Michał Chentoszowie, Halina i Marian Reptakowie, Elżbieta i Sylwester Pilawscy oraz Danuta i Jerzy Tworkowie. Stałym elementem każdego przygotowywanego przez seniorów programu jest recytacja wierszy. Wiersz pt. „Emerytka” przedstawiła Małgorzata Głowacka. Był to jej debiut, ale podkreślić należy że niezwykle udany. W recytacji debiutowali również znani z innych występów Elżbieta i Sylwester Pilawscy. Przedstawili wiersze „Jelonek” – S.Pilawski oraz w duecie utwór „Chłop przy piecu i za stołem”, który oprócz humoru wprowadził dodatkowy walor artystyczny – gwarę. Nie mogło oczywiście zabraknąć deklamacji w wykonaniu Michała Chentosza. Recytował on wiersze „Żeby”, „Być dla ciebie” i „Jeszcze”, a dla poprawy humoru opowiedział dodatkowo kilka dowcipów. Następnie dla wszystkich zebranych zaśpiewała Zdzisława Golińska. Do przygotowanego programu dołączyli też młodzi wykonawcy: Sandra i Laura Urbanik zaśpiewały piosenki „To, co mam” i „Być kobietą”, natomiast uzdolniony młody muzyk Jaś Małopolski zagrał na akordeonie wiązankę melodii tanecznych. Na zakończenie wszyscy z przyjemnością wysłuchali pełnej humoru piosenki „Romantyczny śledź” w wykonaniu Jana Łabudy oraz wiązanki piosenek zaśpiewanych w duecie Katarzyna Rosenbajger i Jan Łabuda. Całość programu jak zawsze poprowadziła Danuta Supeł. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu Andrzej Pitrus – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie i Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów, którzy złożyli seniorom życzenia z okazji ich święta. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.