Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

003.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Narodowe Czytanie 2019

Widocznym elementem spektaklu była scenografia. Scenę podzielono na dwie części: gabinet pana Tomasza i mieszkanie kobiet. Bogate wyposażenie sceny i starannie dobrane rekwizyty stanowiły o czasie, w którym rozwijała się akcja utworu. Stare maszyny – do szycia i pisania, żelazko na węgle, wykorzystane do ozdoby tkaniny i bibolety stworzyły XIX wieczne wnętrza. Również kostiumy aktorów harmonizowały z elementami przedstawienia, przez co podkreślały indywidualizm postaci. Gra aktorów toczyła się równolegle do narracji czytanej przez lektorów. Tekst „Katarynki” czytali kolejno: Michał Chentosz, Halina Reptak i Anna Bożek. Aktorzy odgrywali swoje role głównie za pomocą mimiki i gestów. Doskonałym uzupełnieniem gry aktorskiej była muzyka, szczególnie dźwięki katarynki, które były elementem dopełniającym, tworzącym nastrój, wpływającym na przeżycia głównej bohaterki.

Wypełniona widownia entuzjastycznie przyjęła spektakl, nagradzając wykonawców oklaskami na stojąco. Na zakończenie słowa uznania i gratulacje dla wykonawców przekazali pan Grzegorz Wołczański – zastępca Burmistrza Gminy Rymanów i pani Monika Rygiel – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymanowie.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.