Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

014.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Janowca

58 osobowa grupa wraz z towarzyszeniem przewodnika miała okazję zobaczyć wybudowany w latach 1526-1537 renesansowy zamek w Janowcu. Obiekt, uważany przez wielu jako dorównujący swą świetnością krakowskiemu Wawelowi, po latach świetności popadł w ruinę i dopiero podjęte w latach 90-tych XX wieku prace konserwatorskie pozwoliły na częściową jego odbudowę. W odrestaurowanych pomieszczeniach uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć m.in. ekspozycję ozdobnych naczyń fajansowych. W nieodległym parku seniorzy odwiedzili mały skansen, w którym znajdują się: dworek ziemiański przeniesiony tutaj z miejscowości Moniaki, którego wnętrza mieli okazję podziwiać, drewniany spichlerz z ekspozycją sprzętu rybackiego i łodzi szkutniczych oraz stodoła i lamus. Następnie wycieczka udała się do Kazimierza Dolnego. Tam m.in. zwiedzano Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja oraz ruiny średniowiecznego zamku Kazimierza Wielkiego. Niewątpliwie ogromną atrakcją dla wszystkich był rejs statkiem po Wiśle. Dodatkowo słoneczna pogoda dodała wycieczce atrakcyjności, więc śmiało można powiedzieć, że wyjazd zaliczyć należy do bardzo udanych.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.