Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

013.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Seniorzy obchodzili swoje święto

Na początku spotkania przewodnicząca naszego Klubu Seniora powitała zaproszonych gości i członków klubu. Krótko przedstawiła działalność w ostatnich miesiącach, a także podziękowała dyrektorowi i pracownikom GOK-u za pomoc i wsparcie w realizacji programu klubu. Następnie odbył się krótki program artystyczny z udziałem członków Klubu Seniora i zaproszonych gości.

Program prowadziła Danusia, która tą część rozpoczęła od pięknego wiersza „Październik” wyjętego z tomiku wierszy „Myśli ubrane w słowa rymowane” Marii Przybylskiej. W programie usłyszeliśmy także radosne, piękne piosenki. „Serduszko puka w rytmie cha-cha” i „Orkiestry dęte” w wykonaniu Ani i Krysi oraz „Siedem czerwonych róż” i „Już taki jestem zimny drań”, które zaśpiewał Jaś (cała trójka to członkowie naszego klubu). Na scenie wystąpiły również młode artystki, laureatki wielu konkursów piosenki – Marysia i Milena. Dziewczynki w ludowych strojach zaśpiewały z wdziękiem między innymi piosenki „Góralsko zabawa” i „Zachodzi słoneczko”. W przygotowanym przez nas programie z repertuarem włoskich piosenek gościnnie wystąpił Salvatore z córką Sarą. Mieliśmy także okazję posłuchać pieśni „Alleluja”, którą zaśpiewała Laura. Dopełnieniem prezentacji wokalnych była recytacja wiersza noblistki Wisławy Szymborskiej „Jak się dzisiaj czuję” w wykonaniu członka naszego klubu – Michała. Bardzo zabawnym punktem programu był skecz „Randka w ciemno” z prowadzącą Teresą i uroczymi kandydatkami Zosią, Halinką i gościnnie występującą z nimi Małgosią. W rolę wybierającego wcielił się sołtys z Łazów. Na scenie nie zabrakło także prezentacji tanecznych. Nasze panie, które biorą udział w organizowanych przez klub zajęciach gimnastycznych i tanecznych z wdziękiem wykonały przygotowany przez siebie układ. Zaprezentowały się także dzieci uczęszczające na zajęcia baletowe organizowane w GOK. Opisując prezentowany program nie możemy zapomnieć o Zosi, która opowiedziała nam z humorem o zaletach trzeciej młodości.

„Szykuje się do zimy flory światek cały

Niedługo opadłe liście trawniki zaścielą,

Odleciały już od nas jaskółki, bociany

A my cieszmy się polską, cudowną jesienią”.

Tym fragmentem wiersza zakończyliśmy część artystyczną.

Podczas spotkania głos zabrał Burmistrz |Wojciech Farbaniec, który podziękował za zaproszenie. W krótkich słowach podsumował dotychczasową działalność klubu, życząc nam dalszej owocnej pracy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Dnia Seniora, zaproszonym gościom, pracownikom GOK, członkom Klubu Seniora w Rymanowie. Życzymy zdrowia, szczęścia, pogody ducha oraz cudownej jesieni.

Do usłyszenia i zobaczenia w następnym roku.

                                                                                                                                                                                                                                Zarząd Klubu Seniora w Rymanowie

                                                                                                                                                                                                                                      

 

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.