Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Seniorzy obchodzili swoje święto

Dzień Seniora w Rymanowie

26 października 2017 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie spotkaliśmy się na imprezie z okazji Europejskiego Dnia Seniora z członkami niedawno założonego rymanowskiego Klubu Seniora. W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście: Krystyna Przybyła-Ostap – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rymanowie, Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów oraz jego zastępca Jan Materniak, Danuta Litarowicz – dyrektor GOK, a także lokalna poetka Maria Przybylska.

Na początku spotkania przewodnicząca naszego Klubu Seniora powitała zaproszonych gości i członków klubu. Krótko przedstawiła działalność w ostatnich miesiącach, a także podziękowała dyrektorowi i pracownikom GOK-u za pomoc i wsparcie w realizacji programu klubu. Następnie odbył się krótki program artystyczny z udziałem członków Klubu Seniora i zaproszonych gości.

Program prowadziła Danusia, która tą część rozpoczęła od pięknego wiersza „Październik” wyjętego z tomiku wierszy „Myśli ubrane w słowa rymowane” Marii Przybylskiej. W programie usłyszeliśmy także radosne, piękne piosenki. „Serduszko puka w rytmie cha-cha” i „Orkiestry dęte” w wykonaniu Ani i Krysi oraz „Siedem czerwonych róż” i „Już taki jestem zimny drań”, które zaśpiewał Jaś (cała trójka to członkowie naszego klubu). Na scenie wystąpiły również młode artystki, laureatki wielu konkursów piosenki – Marysia i Milena. Dziewczynki w ludowych strojach zaśpiewały z wdziękiem między innymi piosenki „Góralsko zabawa” i „Zachodzi słoneczko”. W przygotowanym przez nas programie z repertuarem włoskich piosenek gościnnie wystąpił Salvatore z córką Sarą. Mieliśmy także okazję posłuchać pieśni „Alleluja”, którą zaśpiewała Laura. Dopełnieniem prezentacji wokalnych była recytacja wiersza noblistki Wisławy Szymborskiej „Jak się dzisiaj czuję” w wykonaniu członka naszego klubu – Michała. Bardzo zabawnym punktem programu był skecz „Randka w ciemno” z prowadzącą Teresą i uroczymi kandydatkami Zosią, Halinką i gościnnie występującą z nimi Małgosią. W rolę wybierającego wcielił się sołtys z Łazów. Na scenie nie zabrakło także prezentacji tanecznych. Nasze panie, które biorą udział w organizowanych przez klub zajęciach gimnastycznych i tanecznych z wdziękiem wykonały przygotowany przez siebie układ. Zaprezentowały się także dzieci uczęszczające na zajęcia baletowe organizowane w GOK. Opisując prezentowany program nie możemy zapomnieć o Zosi, która opowiedziała nam z humorem o zaletach trzeciej młodości.

„Szykuje się do zimy flory światek cały

Niedługo opadłe liście trawniki zaścielą,

Odleciały już od nas jaskółki, bociany

A my cieszmy się polską, cudowną jesienią”.

Tym fragmentem wiersza zakończyliśmy część artystyczną.

Podczas spotkania głos zabrał Burmistrz |Wojciech Farbaniec, który podziękował za zaproszenie. W krótkich słowach podsumował dotychczasową działalność klubu, życząc nam dalszej owocnej pracy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Dnia Seniora, zaproszonym gościom, pracownikom GOK, członkom Klubu Seniora w Rymanowie. Życzymy zdrowia, szczęścia, pogody ducha oraz cudownej jesieni.

Do usłyszenia i zobaczenia w następnym roku.

                                                                                                                                                                                                                                Zarząd Klubu Seniora w Rymanowie

                                                                                                                                                                                                                                      

 

Wycieczka seniorów do Łańcuta i Markowej

Wyjazd do Łańcuta i Markowej

6 czerwca 2017 r. odbyła się zaplanowana wcześniej wycieczka dla seniorów Łańcut - Markowa. W planie wycieczki znalazło się zwiedzanie zamku w Łańcucie - jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej, które zostało oddane zwiedzającym w połowie marca 2016 r. Z wycieczki tej skorzystało duże grono osób. Zapewne takie wspólne wyjazdy jeszcze niejednokrotnie będą organizowane.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na zajęcia klubu seniora

Informacja o dyżurach Zarządu Klubu Seniora

Zarząd Klubu Seniora działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie informuje, że od 20.03.2017 r. w każdy poniedziałek w godz. 10:00-12:00 w Kinie "Sokół" w Rymanowie dyżurować będą członkowie Zarządu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Aktywny Senior - coś dla osób 50+ z terenu Gminy Rymanów.

14 lutego o godz. 18.00 w sali Kina „Sokół” w Rymanowie odbyło się spotkanie z rymanowskimi seniorami. Celem tego pierwszego spotkania było omówienie kwestii związanych z utworzeniem Klubu Seniora, który działałby przy stowarzyszeniu „Nasz Rymanów”.  W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób. Inicjatorem spotkania był Pan Czesław Szajna ze stowarzyszenia „Nasz Rymanów” oraz Burmistrz Gminy.

Klub Seniora ma być odpowiedzią na potrzeby osób starszych. W ramach Klubu organizowane byłyby różne zajęcia, spotkania z ciekawymi ludźmi, czasem wycieczki. Szczegółowe informacje nt. proponowanego programu omówione zostaną na kolejnym spotkaniu, które ma odbyć się 2 marca o godz. 18.00 również w sali Kina „Sokół”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.