Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

005.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Uroczyste otwarcie nowego Domu Kultury w Rymanowie

Spotkanie rozpoczęła koncelebrowana msza św. w intencji Jubilatów, która odprawiona została w rymanowskim kościele parafialnym. Następnie Jubilaci oraz zaproszeni goście udali się przed budynek Domu Kultury, gdzie wszystkich zebranych powitał Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów. W krótkich słowach przedstawił on historię powstania nowego obiektu i zaprosił do symbolicznego przecięcia wstęgi panów Piotra Uruskiego i Piotra Babinetza – Posłów na Sejm RP, Jana Pelczara – Starostę Krośnieńskiego, Andrzeja Pitrusa – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rymanowie, Andrzeja Grygla z Firmy GRAND z Korzennej k. Nowego Sącza, wykonawcę obiektu i panią Danutę Litarowicz – dyrektora GOK.

Ponieważ otwarcie nowego budynku GOK połączone było z uroczystością 50-lecia pożycia małżeńskiego Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec zaprosił wszystkich zebranych do sali widowiskowej, gdzie tegoroczni Jubilaci uhonorowani zostali medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Gratulacje szacownym Jubilatom złożyli, korzystając z okazji, zaproszeni goście: Piotr Babinetz i Piotr Uruski – Posłwie na Sejm RP, Jan Pelczar – Starosta Powiatu Krośnieńskiego i Andrzej Pitrus – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie. W imieniu wszystkich odznaczonych głos zabrała i podziękowała za pamięć i życzenia pani Janina Bolanowska – mieszkanka Sieniawy. W przemowach zaproszonych gości nie zabrakło także miłych słów i życzeń dla władz gminy i gospodarzy oddawanego do użytkowania obiektu.  Kolorytu całej uroczystości dodał koncert w wykonaniu Kapeli Ludowej „Rymanowianie”.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.