Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Gminne Dożynki 2019

Uroczystość rozpoczęła uroczysta Msza św. w podziękowaniu za plony, która odprawiona została w kościele w Głębokiem przez proboszcz tamtejszej parafii księdza Stanisława Gniewka. Po zakończeniu nabożeństwa korowody wieńcowe oraz zaproszenie goście przeszli w barwnym orszaku prowadzonym przez Kapelę Ludową „Rymanowianie” na plac przy Domu Ludowym w Głębokiem, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Zaproszenie na nią przyjęli obok władz gminy posłowie Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz i Starosta Krośnieński Jan Pelczar. Na barwnie przystrojonej scenie przegotowany przez siebie program zaprezentowały grupy wieńcowe z Głębokiego, Rymanowa-Posady Dolnej, Sieniawy i Wróblika Szlacheckiego. Zgromadzona publiczność miała również okazję podziwiać wspaniałe wieńce przygotowane przez Koła z: Bałucianki, Bzianki, Klimkówki, Królika Polskiego, Ladzina, Milczy, Posady Górnej i Wróblika Królewskiego. Podsumowując spotkanie Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę. Głos zabrali także obecni podczas uroczystości goście: Stanisław Piotrowicz, Piotr Babinetz, Jerzy Borcz i Jan Pelczar. Na zakończenie imprezy w krótkim koncercie wystąpili Milena Wacławska i Marysia Jarosz oraz Kapela Ludowa „Rymanowianie”. Chętni mogli uczestniczyć także w zabawie tanecznej z towarzyszeniem zespołu COOL BAND.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.