Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Koncert Muzyki Organowej i Wokalnej - niecodzienne wydarzenie w rymanowskiej świątyni

W ich wykonaniu można było usłyszeć utwory na śpiew i organy Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jerzego Fryderyka Haendla, Cesara Francka, Giulio Cacciniego i Edwarda Pałasza. Nie zabrakło również kompozycji stricte organowych stworzonych przez Dietricha Buxtehudego, Johanna Caspara Ferdynanda Fischera czy Jana Sebastiana Bacha – ten ostatni utwór w transkrypcji na organy Pawła Wróbla. Ten wspaniały koncert nie mógł oczywiście obejść się bez bisu. Na finał artyści wykonali utwór Ale Maria Franciszka Schuberta.

Opisywany koncert był zapewne niezwykłym wydarzeniem, które pozostawiło w pamięci uczestniczących w nim słuchaczy wiele wrażeń. Mamy nadzieję, że tego rodzaju spotkania na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez organizowanych w gminie Rymanów.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.