Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Koncert Polonijny w Rymanowie-Zdroju

W programie wystąpiły: Zespół Pieśni i Tańca „Orlęta” z Londynu, Regionalny Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka” z Nowosielec i Kapela Ludowa „Rymanowianie” z Rymanowa. Goście z Londynu zaprezentowali zgromadzonej publiczności suity tańców: wschodnio-krakowską, opoczyńską i biłgorajską oraz krótki program angielski. W wykonaniu „Ziemi Sanockiej” widzowie zobaczyli natomiast trzy wiązanki tańców Podkarpacia: „La Boga chłopaki”, „Furman” i „Cebula”. Żywiołowym choreografiom wykonywanym przez obydwa zespoły kolorytu dodawały porywające do tańca przyśpiewki. Koncert ubarwiła też swoim występem Kapela Ludowa „Rymanowianie” w wykonaniu której można było usłyszeć przyśpiewki i melodie ludowe wywodzące się z naszego regionu.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.