Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

XXVI Turniej Wiedzy Ekologicznej

Współorganizatorami imprezy, a zarazem sponsorami – jak co roku - byli:  Gmina Rymanów, Polski Związek Wędkarski Koło w Rymanowie, Koło Łowieckie „Ryś”,  Nadleśnictwo Rymanów i Karpacki Zespół Parków Krajobrazowych w Krośnie. Przedstawiciele poszczególnych organizacji i instytucji współpracowali z nami przygotowując wykłady oraz pracując w komisjach oceniających wypracowania oraz wiedzę na temat ochrony środowiska. Bezpośrednio współpracowali z nami: Alicja Kurylak (UG), Artur Sołtysik (PZW), Henryk Smolik, Marcin Sołtysik (KŁ Ryś), Barbara Kułak (Nadleśnictwo) oraz Monika Jankowicz (KZPK). Prace plastyczne ocenili: Agnieszka Hanus, Zofia Bielecka i Krzysztof Śliwka.

W ramach Turnieju, w bieżącym roku zorganizowana została wycieczka do miejscowości Muczne – zwiedziliśmy Zagrodę Pokazową Żubrów,  Pawilon wystawowy w Centrum Promocji Leśnictwa oraz nowy, drewniany kościółek pw. Św. Huberta.  W planie mieliśmy jeszcze punkt widokowy w okolicach Mucznego oraz Ośrodek Zarybieniowy PZW w Wołkowyi , ale niestety, deszcz nie pozwolił nam na realizację całego planu wycieczki.

Konkurs plastyczny „Ekologia”:

Do oceny przedstawiono 37 prac plastycznych, w tym  9 makiet i 28 rysunków.    Komisja konkursowa przyznała w tym konkursie następujące oceny:

I miejsce:       Sara Di Pasquale z ZSP Rymanów i Diana Szczurek z SP Klimkówka                                                                             

II miejsce Nikodem Wróbel z SP Sieniawa

III miejsce: Maria Dąbrowska z SP Królik Polski, Wiktoria Widziszewska z SP Głębokie oraz  Karolina Gac z SP Sieniawa.              

Wyróżnienia:Patrycja Szafran i Zuzanna  Zajdel  z SP Wróblik Szlachecki, Bartłomiej Bolanowski z ZSP Rymanów, Dominik Pęcak z ZSP Posada Górna, Aleksandra Szczęsna i Zofia Kosiarska z SP Sieniawa.   25 osób otrzymało nagrody za udział.   

Konkurs na wypracowanie tematyczne:

Na konkurs ten wpłynęło 23 prace. Były wśród nich wypracowania pisemne oraz prezentacje multimedialne. Jury postanowiło przyznać im następujące nagrody:

I miejsce - Dominik Filar - SP Wróblik Szlachecki

II  miejsce - Jakub Kasperkowicz i Wiktoria Krukarz z SP Klimkówka oraz Julia Hanus z ZSP Rymanów

III  miejsce - Aleksandra Suwała z ZSP Milcza i Ilona Zemlańska  z SP Królik Polski

Wyróżnienia:    Jakub Prajzner z ZSP Milcza, Kinga Gierula z ZSP Rymanów, Karol Jurasz z ZSPO Posada Górna, Mateusz Bek i Nikodem Wróbel z SP Sieniawa oraz Otylia Borek z SP Królik Polski. 11 uczniów otrzymało nagrody za udział.        

Konkurs Wiedzy Ekologicznej.        

W tym roku nieco zmieniona została formuła tego konkursu. Nie było pisemnego rozwiązywania testów. Każdą szkołę reprezentowały 3-osobowe drużyny, które losowały zestawy pytań i udzielały ustnej odpowiedzi. Klasyfikacja w tym konkursie wypadła następująco:

I miejsce – reprezentacja ZSP Posada Górna

II miejsce -  uczniowie z ZSP Rymanów

III miejsce -  drużyna z SP Wróblik Szlachecki

Wyróżnienie  -  SP Klimkówka

Tradycyjnie już , spośród szkół, które brały udział we wszystkich trzech formach konkursowych wyłonione zostały najlepsze szkoły w naszej gminie.  Po podsumowaniu punktów zdobytych przez szkoły w poszczególnych konkursach, wyłoniono następujących laureatów w Konkursie na Najlepszą Szkołę XXVI TWE:

I miejsce         - ZSP Rymanów

II miejsce        - SP Klimkówka

III miejsce       - SP Sieniawa

Gratulujemy Zwycięzcom! Współorganizatorom i sponsorom dziękujemy za wsparcie organizacyjne oraz finansowe, dzięki któremu mogliśmy zorganizować wycieczkę, a wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.