Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Parada Palm Wielkanocnych 2018

 

Imprezę rozpoczął przemarsz korowodu z palmami z placu przy tamtejszym Domu Ludowym do  Kościoła Parafialnego, gdzie odprawiona została uroczysta msza św. Następnie organizatorzy zaprosili wszystkich do sali widowiskowej Domu Ludowego. Na scenie wystąpił tam Chór „Koloryt” z Rymanowa, który wykonał kilka pieśni wielkopostnych i wielkanocnych. Przygotowany przez siebie program przedstawiły także dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej. Nie zabrakło także degustacji potraw. Smakołyki na tradycyjny stół wielkanocny przygotowały panie z Kół Gospodyń z Klimkówki i Ladzina. Zgromadzona publiczność miała także okazję obejrzeć wystawę ozdób wielkanocnych, którą przygotowały KGW w Klimkówce i Ladzinie, Klub Seniora z Klimkówki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej.

Tradycyjnie już Paradzie Palm towarzyszy wręczenie nagród w konkursach na pisankę i palmę wielkanocną. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło … twórców, którzy zgłosili swoje prace w kategorii „pisanka” oraz … w kategorii „palma wielkanocna”. Wśród twórców palm nie zabrakło także Kół Gospodyń Wiejskich. W konkursie uczestniczyło 10 Kół. Komisja artystyczna po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych prac postanowiła przyznać ich twórcom następujące nagrody:

  • kategoria „pisanka”:

- wyróżnienia specjalne otrzymały: Lilla Janowska, Stanisława Grysztar, Jolanty Penar i Jolanta Delimat,

- wyróżnienia przyznano dla: Janiny Bolanowskiej, Danuty Buczkowskiej, Zofii   Oziminy i Gabrieli Błachaniec,

- nagrody za udział odebrały: Elżbieta Gorczyca, Zofia Rodzinka, Michalina Cimaj, Anna Barć i Klub Seniora + z Klimkówki,

  • kategoria „palma wielkanocna” – twórcy indywidualni:

- wyróżnienia specjalne przyznano dla Wiktorii Krukar,

- wyróżnienia otrzymały: Elżbieta Krukar, Julia Krężołek, Amelia Jakubowicz, Stanisława Prajzner, Czesława Rajnik, Anna Jakieła i Joanna Krukar,

- nagrody za udział wręczono Sławomirowi Gębusiowi, Wiktorowi Tabiszowi, Magdalenie Rodzince i Marii Przybylskiej,

  • kategoria „palma wielkanocna” – prace przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich:

- wyróżnienie specjalne przypadły w udziale dla KGW w Króliku Polskim i Sieniawie,

            - wyróżnienia przyznano dla Kół z Ladzina i Klimkówki,

- nagrody za udział wręczono Kołom Gospodyń z Głębokiego, Posady Dolnej, Milczy,  Wróblika, Posady Górnej i Bałucianki.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.