Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

"Babciu, Dziadku opowiem Wam bajkę"

 

Młodzi artyści wykorzystując taniec i piosenkę opowiadali swym najbliższym najpiękniejsze historie. W przygotowanym programie wiele prezentacji nawiązywało do najpopularniejszej chyba bajki, czyli „Kopciuszka”. Przedstawienie przygotowane na kanwie tej historii zaprezentowały dzieci z grup baletowych, do piosenki pochodzącej ze ścieżki dźwiękowej pochodzącej z jej ekranizacji układ taneczny zatańczyła grupa mażoretek, a para taneczna Angelika Gacek i Wiktor Wacławski przedstawiła zaaranżowaną przez siebie jej współczesną wersję. Obok „Kopciuszka” na scenie pojawiły się też krótkie historie nawiązujące do innych bajek. Były więc myszki i ser – te w układzie pt. „W poszukiwaniu sera” w wykonaniu grupy Smile III z Sieniawy oraz lodowe roboty, w które przeistoczyła się sieniawska grupa Smile II. W trakcie programu prezentowane były także piosenki. Wśród nich znalazły się utwory z bajek „Pocahontas”, „Vaiana: Skarb oceanów” i „Zaplątani”. Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestniczących w nim Babć i Dziadków.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.