Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim

Zgromadzeni widzowie mieli okazję wysłuchać najwspanialszych kompozycji stworzonych przez Straussów – Jana – ojca oraz synów: Jana, Józefa i Edwarda. Podczas koncertu nie zabrakło też utworów autorstwa innych kompozytorów. A to wszystko w wykonaniu Lwowskiej Orkiestry Symfonicznej, którą poprowadził Jurij Berviecki. Wraz z lwowskimi filharmonikami w programie wystąpili soliści Opery Lwowskiej: Marianna Mazur i Jarosław Papajło. Niespodzianką podczas koncertu był występ rymanowianki Dominiki Farbaniec.

W trakcie koncertu ze sceny zabrzmiały polki: „Uroczystość kwiatów”, „Furioso”, „Vivat Węgrzy”, a także motyw z operetki „Cagliostro w Wiedniu”. Były oczywiście zagrane z ogromną maestrią walce: „Odgłosy wiosny”, „Róże z południa”, „Wiedeńska krew” i oczywiście ten najważniejszy „Nad pięknym, modrym Dunajem”. W wykonaniu solistów usłyszeć można było: arię z kieliszkiem i duet z opery „Don Giovanni”, arię ze śmiechem – arię Adeli z operetki „Zemsta nietoperza”, duet Danilo i Hanny z operetki „Wesoła wdówka”,  fragment komedii muzycznej „Giuditta” zatytułowany „Moje usta tak cię całują” oraz arię wojskową z opery „Wesele Figara”. Nie zabrakło także utworów musicalowych – w programie znalazły się „Przetańczyć całą noc” – temat z „My fair Lady” i „Memory” znany przebój musicalu „Koty”. Na finał orkiestra zagrała, jak przystało na Koncert Noworoczny, Marsz Radeckiego.

Koncert ten zapewne zasłużył sobie na miano niezwykłego wydarzenia. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestniczący w tym spotkaniu na długo zapamiętają ten wspaniały czas spędzony w towarzystwie goszczących na scenie rymanowskiego Domu Sokoła artystów.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.