Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Tradycyjna rymanowska wigilia" 2017

Spotkanie rozpoczęło się życzeniami złożonymi zgromadzonej publiczności przez Krystynę Przybyłę-Ostap – Przewodniczącą Rady Miejskiej w Rymanowie oraz Wojciecha Farbańca – Burmistrza Gminy Rymanów. Następnie wszyscy zebrani, przy dźwiękach kolęd, łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych, wigilijnych potraw, które przygotowały panie z KGW. Można było spróbować śledzi, barszczu owsianego, czerwonego barszczu z uszkami, grochówki, gołąbków wigilijnych, pierogów ruskich i z kapustą, kapusty z grochem i fasolą, fasoli jasiek z suszonymi śliwkami i kaszy perłowej z suszonymi owocami. Na wigilijnym stole zagościły również słodkości. Znalazły się na nim pierniczki oraz bobalki z makiem. Do picia panie przygotowały kompot z suszek.

W trakcie spotkania czas zebranym umilali: Kapela Ludowa „Rymanowianie” oraz młode wokalistki – mieszkanki gminy Rymanów śpiewając tradycyjne oraz współczesne kolędy i pastorałki, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim przedstawili tradycyjny obrzęd kolędniczy. Podczas imprezy zorganizowany został również kiermasz ozdób świątecznych, na którym można było kupić różnorodne ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne.

Zorganizowana impreza była doskonałą formą wprowadzenia w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Chociaż przygotowana po raz pierwszy zapewne będzie kontynuowana w latach następnych. A więc do zobaczenia za rok!

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.