Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Polonijny wieczór w Rymanowie Zdroju

Organizowany od 48 lat – co trzy lata – festiwal należy do największych tego typu imprez narodowych, cieszących się wielką renomą. Polonia uznaje go za ważny dla rozwoju artystycznego zespołów oraz dla ich działalności w krajach swego osiedlenia. Folklor bowiem jest dla Polonii i Polaków z zagranicy istotnym znakiem tożsamości, ważnym elementem emocjonalnego wiązania ich z historią i kulturą kraju pochodzenia, symbolem więzi z własnym narodem i regionalną tradycją.

 W zdrojowym „Polonijnym wieczorze” udział wzięły: Zespół Taneczny  SPK ISKRY z Winnipeg w Kanadzie i Zespół Folklorystyczny Polskiej Pieśni i Tańca KORALE z Sankt Petersburga w Rosji. Towarzyszyła im Kapela Ludowa  RYMANOWIANIE. Kanadyjscy goście zaprezentowali folklor z okolic Nowego Sącza, Rzeszowa, a także Beskidu Żywieckiego i Kaszub. W ich wykonaniu publiczność mogła także zobaczyć tańce chorwackie. Natomiast Zespół Folklorystyczny KORALE wykonał dla zgromadzonej publiczności dziesięć przyśpiewek wywodzących się z naszego rodzimego folkloru. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego spotkania.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.