Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Parada Palm Wielkanocnych 2017

Po zakończonej Mszy Św. barwny korowód z różnej wielkości palmami przemaszerował do Hali Sportowej w Sieniawie. Mieszkańcy gminy przygotowali kilkadziesiąt palm wykonanych różnymi technikami głównie z naturalnych materiałów.

W Hali wszyscy obecni na paradzie obejrzeli program artystyczny pt „Malowane święta” przygotowany przez uczniów ZSP w Sieniawie oraz wysłuchali pieśni wielkopostnych w wykonaniu chóru „Koloryt”, solistek: Mileny Wacławskiej i Marii Jarosz, a utwór „Alleluja miłość trwa” na skrzypcach zagrała Patrycja Ozimina.                                                                                                                                                   

Paradzie palm towarzyszył konkurs na palmę i pisankę wielkanocną.  Podczas spotkania zostały wręczone nagrody w tym konkursie.

Po niezwykłej uczcie duchowej można było degustować potrawy wielkanocne (m. in. ser jajeczny, baby wielkanocne) przygotowane przez KGW Głębokie i KGW Sieniawa.

Organizatorzy wraz z ZSP w Sieniawie przygotowali także wystawę rękodzieła wielkanocnego. Wystawione prace, a także pisanki i palmy zgłoszone do konkursu to misterne cacka wykonane ręcznie przez mieszkańców gminy. Oglądając je można mieć nadzieję, że tradycje związane z Wielkanocą w gminie Rymanów nie zaginą.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.