Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

III Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Roztańczona Barbórka"

W najmłodszej kategorii wiekowej Jury nagrodziło wszystkie zespoły  dyplomem , a każdego tancerza złotym medalem. Nagrody wręczyli dzieciom Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rymanowie  Pani Krystyna Przybyła - Ostap i Burmistrz  Gminy Rymanów  Pan Wojciech Farbaniec oraz członkowie Jury. W pozostałych kategoriach wiekowych komisja artystyczna postanowiła przyznać:

- w grupie wiekowej 11 – 15 lat I miejsce wywalczyły Mażoretki ,,Sunshine” Junior z Gminnego Ośrodka Kultury w Besku, które zaprezentowały układ zatytułowany „James Bond”. Instruktorem zespołu jest Adam Robel. Równorzędne I miejsce w tej grupie zdobyła Formacja Tańca Towarzyskiego ,,FLAMENCO” z Sanockiego Domu Kultury. Zaprezentowany przez nich układ nosił tytuł ,,Sen o upiorze”. Zespół pracuje pod czujnym okiem Pani Wiesławy Skorek.

II miejsce wywalczył zespół Street Kids ze Studia Tańca AT Dance Tomasz Berkowicz.  Instruktorem grupy jest Anna Harsze, a wykonany przez nich układ nosił tytuł ,,Uptown funk”.

W tej grupie wiekowej Jury nie przyznało III miejsca, jednak postanowiło uhonorować wyróżnieniami dwa zespoły. Nagrodę tą otrzymały:

·         Zespół Taneczny SMILE I z Hali Sportowej w Sieniawie. Grupa zaprezentowała się w układzie ,,Mikstura”, a ich instruktorem jest Paweł Kuliga,

·         Grupa Dance Slaves reprezentująca Osiedlowy Dom Kultury GAGATEK w Sanoku za układ pt. „Gangsta for life”, który wraz z tancerzami przygotowała instruktor Ewa Marszałek.

Natomiast w kategorii wiekowej powyżej 15 lat I miejsce otrzymała grupa KLEKS I z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W rewelacyjnym stylu wykonali układ, który nosił tytuł ,,Nad rzeką”. Instruktorem grupy jest Aleksandra Fejdasz.

 II miejsce w tej grupie otrzymał Zespół Taneczny ,,OMEGA” z Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce, instruktorem jest Tomasz Berkowicz.

III miejsce trafiło do grupy Mażoretki ,,Sunshine”  z Gminnego Ośrodka Kultury w Besku. Zespół zaprezentował się w układzie pt. ,,Wiwa Brazil”, a jego instruktorem jest Adam Robel.

Również i w tej grupie wiekowej nie obyło się bez wyróżnień. Otrzymała je Grupa Street elite ze Studia Tańca AT Dance Tomasz Berkowicz. Zaprezentowali się w układzie ,,Turn up”. Zespół prowadzi Anna Harsze.

Uczestnicy 2 i 3 kategorii wiekowej  za ogromny nakład pracy i trud włożony w przygotowanie pięknych choreografii otrzymali statuetki i dyplomy wręczone przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Rymanowie Panią Krystynę Przybyłę - Ostap. Natomiast wszyscy instruktorzy wzorem ubiegłych edycji otrzymali okolicznościowy  pamiątkowy  kubek, a każdy z uczestników  drobny słodki upominek

 

Uczestnicy przeglądu zaprezentowali wysoki poziom  za co im dziękujemy,  z serca gratulujemy i zapraszamy za rok.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie  Was jeszcze więcej.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.