Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Koncert Fundacji "OnkoRejs"

Fundacja OnkoRejs – wybieram życie  „powstała po to, aby dawać nadzieję wszystkim, którzy są chorzy. Aby pokazać, że rak to nie wyrok i każdy z nas  powinien marzyć i spełniać  te marzenia”.  W dniach od 21 do 28 sierpnia fundacja po raz pierwszy zorganizowała akcję  „OnkoRejs granicami Polski”, w ramach której 18 grup składających się z osób chorych  oraz wspierających je osób zdrowych – w ciągu 7 dni przemierzyło 100-kilometrowe odcinki wzdłuż granic Polski. Celem akcji jest uaktywnienie osób chorych onkologicznie, przekonanie innych, że choroba nie musi izolować i prowadzić do samotności oraz zwrócenie uwagi Polaków na wagę profilaktyki, gdyż wczesne wykrycie raka daje szansę na całkowite wyleczenie.

Koncert w Rymanowie Zdroju stanowił zwieńczenie tegorocznej akcji. Przed zdrojową publicznością wystąpiła ambasadorka  Onkorejsu, która wspiera działanie fundacji i towarzyszy kolejnym jej przedsięwzięciom. Jest to aktorka śpiewająca – Jolanta Mrotek, znana niektórym z roli w serialu „Klan”.  Towarzyszył jej Jarek Gmitrzuk, który w przerwach pomiędzy piosenkami zabawiał widzów, prezentując scenki kabaretowe.

Podczas koncertu wielokrotnie zachęcano do poddawania się badaniom profilaktycznym. Przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy  na działalność  OnkoRejsu.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.