Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Dni Rymanowa 2016

Sobotnie popołudnie i wieczór to nie tylko muzyka, ale i pewna dawka wrażeń sportowych. Kibicowaliśmy zawodom w siłowaniu na ręce, zorganizowanym przez zawodnika w tej dyscyplinie sportu – Grzegorza Nowotarskiego.  Były to: II Puchar Burmistrza w Siłowaniu na Ręce Amatorów (Armwrestling) oraz Vendetta Armwrestlingowa  SPARTAN Rymanów vs TYTAN Jaworzno.     Sobotę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, którą prowadził DJ Dusiek.

Niedzielny program rozpoczęły zabawy z animatorami i konkursy dla dzieci, a także pokazowy trening piłkarski w wykonaniu trenerów i młodych zawodników z Activ Pro. Dla najmłodszych zagrał też zespół Orkiestra Dni Naszych. Kolejnym punktem programu był koncert w wykonaniu laureatek konkursów piosenki – członkiń grupy wokalnej działającej przy GOK: Mai Puchalik, Mileny Wacławskiej, Marii Jarosz i Lidii Kasperkowicz. „Orkiestra Dni Naszych”  to zespół, który przemierza szlaki koncertowe w Polsce i Europie już od 1991 roku. Posiada bardzo szeroki i bogaty repertuar. Oprócz autorskich koncertów dla dzieci, zespół gra muzykę, którą sam nazywa „folk&roll” – w swoim drugim wejściu zaprezentował elementy folkloru podlaskiego, kaszubskiego, podhalańskiego, irlandzkiego, szanty, a także elementy muzyki klasycznej oraz ekspresje ostrego rocka. Gwiazdą drugiego dnia „Dni Rymanowa” był zespół „Kobranocka”, załozony 1984 roku. Wielokrotnie zapraszany był na największe imprezy medialne, jak choćby Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin. Najbardziej znanymi hitami zespołu są: „Kocham Cię jak Irlandię”,    „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”. Niedziela zakończyła się  zabawą taneczną z zespołem GROVINSCY.  Koncertom w parku towarzyszyło wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych – bogata oferta gastronomiczna, stoiska handlowe oraz bardzo rozbudowane wesołe miasteczko - z  kilkoma różnymi karuzelami, dmuchanymi zjeżdżalniami, kolejką,  samochodzikami i bardzo dużym „smokiem”.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.