Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Międzynarodowy Festiwal "Dialog Kultur" 2016

Podczas tegorocznej edycji na zdrojowej scenie w Parku nad Czarnym Potokiem wystąpiły zespoły z Ukrainy, Słowacji i Polski. W czasie koncertu można było usłyszeć utwory wywodzące się z folkloru rusińskiego i łemkowskiego - takie zaprezentował Zespół "Rusińskie Głosy" z Humennego na Słowacji, a także pieśni zaczerpnięte z folkloru słowackiego regionu Szarisz, które wykonali Folklorna Skupina oraz kwartet akordeonowy "Heligonkari" z Kracunoviec. Goście z Ukrainy - Zespół "Namysto" oraz duet Maria Barden i Michaił Zołotucha reprezentujący Zespół "Howerla" - zaprezentowali program zaczerpnięty z folkloru podkarpackiego. Niecodzienną interpretację hasła "Dialog Kultur" przedstawił również duet akordeonowy Volodymyr i Iwan Gaidychuk. Zaprezentowali oni utwory ludowe, które spotkamy zarówno w polskim jak i ukraińskim folklorze.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Festiwalu.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.