Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele parafialnym w Rymanowie. W nabożeństwie uczestniczyły Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, organizacji społecznych i szkół z terenu gminy Rymanów, a także zaproszeni goście oraz mieszkańcy. Tradycyjnie, po zakończonej mszy św., na skwerze przy kościele odbyła się uroczysta zmiana warty, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Systemów Totalitarnych. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod budynek Domu Sokoła. Tutaj zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej, który przygotowali uczniowie klas wojskowych rymanowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Z towarzyszeniem Rymanowskiej Orkiestry Dętej w krótkim pokazie wystąpił także zespół mażoretek pracujący przy Domu Kultury w Rymanowie. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Domu Sokoła. Złożyły się na nią przemówienie okolicznościowe Burmistrza Gminy Rymanów Wojciecha Farbańca oraz montaż słowno-muzyczny zatytułowany "Dla Ojczyzny serce złóż", który przygotowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Zapraszamy do bejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.