Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Parada Palm Wielkanocnych 2016

Imprezę rozpoczęła uroczysta Msza Św. poprzedzona procesją z palmami  wokół kościoła.  Po Mszy Św.  kolorowy korowód  przemaszerował   do domu ludowego.    W uroczystej paradzie wzięło udział  31 palm wielkanocnych. Były wśród nich różne – jedne bardziej tradycyjne , inne współczesne, z naturalnych materiałów, z bibułkowych kwiatów, małe i duże  - zależnie od pomysłu wykonawcy, a wszystkie piękne, kolorowe.  Palmy wykonało 8 Kół Gospodyń , uczniowie oraz osoby dorosłe. Swoją palmę przygotował również Ksiądz Wiesław Słotwiński - Proboszcz Parafii w Króliku Polskim .   

W domu ludowym uczestnicy imprezy wysłuchali koncertu pieśni wielkopostnych i wielkanocnych  w wykonaniu chóru „Koloryt” działającego przy GOK oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie, następnie uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Króliku Polskim przedstawili scenkę zatytułowaną „Tak to drzewiej bywało”.    

W czasie, kiedy na scenie odbywały się prezentacje artystyczne – intensywnie pracowała komisja konkursowa, oceniająca palmy i pisanki.  Panie Joanna Grudzień, Alina Pulnar i Teresa Wais,  po dokładnym przyjrzeniu się wszystkim  pracom zgłoszonym do konkursu, postanowiły przyznać następujące oceny:   

Konkurs na pisankę:   

Wyróżnienia specjalne: Marta Kogut, Lilla Janowska, Anna Barć, Anna Jaworska.

Wyróżnienia: Magdalena Rodzinka, Zofia Ozimina, Michalina Cimaj.

Nagrody za udział: Zofia Rodzinka, Paulina Malinowska, Anna Urbanik, Elżbieta Krukar, Karolina Zając, Jolanta Delimat, Krystyna Saczewska, Barbara Domin  .  

Konkurs na palmę wielkanocną:    

Wyróżnienia specjalne:     Stanisława Prajzner, ks. Wiesław Słotwiński.

Wyróżnienia  : Maria Przybylska, Anna Prajzner, Stanisława Stapińska, Patrycja Barć, Wiktoria Samborska, KGW Ladzin, KGW Głębokie, KGW Królik Polski, Koło Kobiet Posada Górna,  KGW Rymanów-Posada Dolna, KGW Bałucianka, KGW Milcza, KGW Bzianka.

Nagrody za udział:

Gabriela Bek, Tomasz Kozimor, Emilia Pyszczek, Maciej Pitrus, Patryk Zubek.

Wszyscy, którzy przedstawili do oceny pisanki lub palmy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, które zostały im  wręczone po zakończeniu części artystycznej. Na zakończenie imprezy Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w  Króliku Polskim i Bałuciance zaprosiły wszystkich zebranych do degustacji  potraw regionalnych, które na tę okazję przygotowały.    

Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy  do udziału w kolejnych konkursach. Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy na tak wysokim poziomie serdecznie dziękujemy za współpracę.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.