Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych "Koncert na Dwa Świerszcze i Kapele"

Na plenerowej scenie w zdrojowym Parku nad Czarnym Potokiem zaprezentowało się  sześć zespołów z naszego regionu. Licznie zgromadzona publiczności mogła wysłuchać koncertów w wykonaniu Kapel Ludowych: „Białobrzeżanie” z Krosna, „Graboszczanie” z Grabownicy Starzeńskiej, „Kamraty” z Sanoka i „Kmiecie” z Budziwoja. Tegoroczny Przegląd ubarwił swoimi przyśpiewkami i tańcami Regionalny Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka”z Nowosielec. Na scenie nie zabrakło też, jak co roku gospodarzy, czyli Kapeli Ludowej „Rymanowianie”, która wystąpiła w nowym, powiększonym składzie.

Przygotowany koncert był prawdziwą ucztą dla wszystkich miłośników folkloru. Wspaniałe, żywiołowe prezentacje oraz dynamiczne przyśpiewki wywoływały uśmiech na twarzach uczestniczących w imprezie gości. Mamy nadzieję, że tradycji stanie się zadość i spotkamy się ponownie za rok.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.