Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Plastyczna

Witraże

Do ich wykonania potrzebujemy: farbki do szkła, wzór z którego wykonamy witraż, folię.

Folię kładziemy na nasz szablon. Czarnym kolorem (farbą konturową) obrysowujemy krawędzie. Po wyschnięciu wypełniamy wzór wybranymi kolorami. Pozostawiamy na kilka godzin do wyschnięcia, a następnie odklejamy z folii i przyklejamy na szybę.

 

Gipsowe donice

Potrzebne materiały: gips budowlany, woda, kawałki materiału (jeden kawałek = jedna donica), pędzel, farby akrylowe (można użyć farb w spray'u), duża misa, coś do mieszania, forma (jakaś donica lub słoik na których położymy później materiał), folia.

Przygotowujemy formę na naszą doniczkę i przykrywamy ją folią spożywczą. W pojemniku mieszamy gips z wodą. Przygotowana mieszanka powinna mieć konsystencję ciasta, nie może być zbyt rzadka, bo zacznie spływać. Materiał moczymy w przygotowanym wcześniej gipsie, wyciskamy i ponownie dajemy do gipsu, wyciskamy i układamy na wcześniej przygotowanej formie. Przed zaschnięciem możemy naszą donicę jeszcze uformować. Gotowy produkt malujemy farbami.

Życzymy miłej zabawy!

 

Nasze propozycje na wykorzystanie puszek

Przygotujcie: nożyczki, puszki, klej na gorąco, sznurki, koronkę, gałązki. Podczas pracy postępujcie wedle foto-instrukcji. Powodzenia!

 

Ramki na zdjęcia

Ramka decoupage

Do wykonania ramki metodą decoupage potrzebujemy: pędzel, specjalny klej, lakier, papierową serwetke oraz ramkę wyciętą z tektury bądź passe-partout.

Na ramkę kładziemy z serwetki wycięte wzory, nakładamy klej, a po wyschnięciu lakier. Ramka gotowa!

Ramka zdobiona kwiatami

Do wykonania kolejnej ramki należy przygotować: klej, dziurkacze ozdobne oraz kolorowe kartki. Na passe-partout przyklejamy wycięte wzory. Gotowe!

Ramka ozdobiona włóczką

Do wykonania trzeciej ramki potrzebujemy: klej na gorąco, kolorową włóczkę oraz ulubione ozdoby.

Klejem na gorąco przyklejami włóczkę, a następnie wybrane ozdoby. Dobrej zabawy!

 

Breloczki do kluczy

Do ich wykonania potrzeba: kolorowy filc, igłę, metalowe kółeczka, kolorowe kordonki, koraliki, nożyczki. Powodzenia!

Wzór nr 1

Wzór nr 2

Wzór nr 3

Wzór nr 4

 

Kartki na Dzień Taty

Do wykonania proponowanych prac należy przygotować: nozyczki, klej, kolorowe kartki z bloku technicznego, dziurkacze ozdobne, oczka i koraliki samoprzylepne, wydrukowane bądź napisane własnoręcznie napisy.

Kartka 1

Kartka 2

Kartka 3

Kartka 4

 

 

Decoupage - technika dla wszystkich

Technika ozdabiania odpowiednio przygotowanej powierzchni wzorami z serwetek. Decoupage pozwala na zdobienie przedmiotów wykonanych z róznego tworzywa: drewna, szkła, metalu lub ceramiki.

Należy przygotować: farbę akrylową, pędzel, papier ścierny, klej, lakier, serwetki, drewniane przedmioty, nożyczki.

1. Przecieramy przedmioty papierem ściernym.

2. Malujemy je na wybrany kolor. Powierzchnię, na której będziemy przyklejać serwetkę należy pomalować na kolor przybliżony do tła serwetki.

3. Kolejny raz przecieramy papierem ściernym.

4. Wycinamy wzór i zdejmujemy dwie warstwy z serwetki.

5. Przykładamy serwetkę do przedmiotu, nakładamy na nią cienką warstwę kleju delikatnie go rozprowadzając od środka do jej brzegów.

6. Kiedy klej wyschnie, szlifujemy całość papierem ściernym i nakładamy lakier akrylowy.

Miłej zabawy!

Ozdobny pojemnik

Pudełko

Obrazek

 

Obrazki z nici - i Ty wyczarujesz coś niecodziennego!

String art to bardzo ciekawa technika, śmiało można powiedzieć, że wręcz sztuka, nawlekania kolorowych nici między punktami i tworzenie w ten sposób niecodziennych dekoracji.

A więc zaczynamy. Przygotuj: deskę, farbę, gwoździe, sznurek albo nici (np. kordonek, mulinę), wydruk z obrazkiem, młotek, pędzel, nożyczki.

Obrazek - szablon można znaleźć w sieci lub narysować samodzielnie. Deseczkę malujemy na dowolny kolor. Następnie umieszczamy na niej obrazek i według oczek na szablonie wbijamy gwoździki. Nitkę przywiązujemy i zaczynamy owijać według numeracji na szablonie lub w innej dowolnej kolejności.

Obrazek z sercem

Obrazek z balonikami

 

A może zakładki?

Zakładki można wykonać z kolorowych kartek,pianki bądź filcu. Potrzebować będziemy też kleju, nożyczek, ozdobnych dziurkaczy, wstążki, pisaków i ruchomuch oczek. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zakładka z serduszkiem

Zakładka żyrafa

 

Zakładka stonoga

Zakładka z jabłkiem

Małe co nieco z filcu

 

Kartka dla Mamy

Wykonując kartkę przygotuj:

nożyczki, klej, dwustronną taśmę piankową, kartkę w frmacie A4, kolorowe kartki, patyczek po lodach, wstążkę.

 

Kapelusz pełen życzeń

Do wykonania kapelusza potrzebujemy:

Kolorowych kartek z bloku technicznego, kleju, nożyczek.

 

Bukiet - kula

Rzeczy, których potrzebujemy do wykonania bukietu:

kula styropianowa, szpilki z kolorowymi główkami, wstążka, pasek tektury karbowanej bądź pianki brokatowej, kwiatki które można wyciąć za pomocą dziurkaczy dekoracyjnych, nożyczki, klej lub zszywacz, by spiąć tekturę.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach plastycznych. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 15:30 do 17:00 w budynku Domu Sokoła w Rymanowie.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.