Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Jubileusz Kapeli Ludowej "Rymanowianie" i Zespołu Obrzędowego "Rymanowianie"

Kapela Ludowa "Rymanowianie" i Zespół Obrzędowy "Rymanowianie" obchodzili swój Jubileusz

Rok 2019 zapisał się w naszych kronikach jako rok Jubileuszy. Swoje 20-lecie obchodziła bowiem Kapela Ludowa „Rymanowianie”, zaś 15-lecie działalności świętowali członkowie Zespołu Obrzędowego „Rymanowianie” przedstawiającego „Wesele z okolic Rymanowa”.

Czytaj więcej...

Gminne Dożynki 2019

Święto chleba w gminie Rymanów

1 września 2019 r. odbyły się w gminie Rymanów Dożynki. Na tegoroczne spotkanie zaprosili rolników do siebie mieszkańcy Głębokiego.

Czytaj więcej...

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych 2019

Spotkanie Kapel w Rymanowie-Zdroju

Corocznie 15 sierpnia odbywa się w Rymanowie-Zdroju Regionalny Przegląd Kapel Ludowych pod hasłem "Koncert na Dwa Świerszcze i Kapele".

Czytaj więcej...

Sopranissimo - koncert operowo-operetkowy

SOPRANISSIMO - to był naprawdę wspaniały koncert

W minioną niedzielę 11 sierpnia 2019 r. w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju odbył się niezwykły koncert. Na deskach amfiteatru wystąpiły trzy śpiewaczki operowe, z których każda ma w swoim dorobku artystyczny znaczące sukcesy, zarówno na scenach polskich, jak i zagranicznych.

Czytaj więcej...

Dni Rymanowa 2019

Dni Rymanowa 2019 - przeżyjmy to jeszcze raz

Tegoroczne Dni Rymanowa już za nami. Mamy nadzieję, że w przygotowanym programie każdy znalazł coś dla siebie.

Czytaj więcej...

XII edycja "Wesela Podkarpackiego"

XII edycja Wesela Podkarpackiego

28 lipca 2019 roku w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju odbyła się XII edycja Wesela Podkarpackiego. Dawny obrzęd weselny przedstawiły Zespoły Regionalne „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego i „Wesele Krzemienieckie” z Krzemienicy oraz Zespoły Obrzędowe „Tkacze” z Wysokiej i „Rymanowianie” z Rymanowa.

Czytaj więcej...

Koncert Muzyki Organowej i Wokalnej - niecodzienne wydarzenie w rymanowskiej świątyni

To była prawdziwa uczta duchowa

W niedzielne popołudnie 28 lipca 2019 r. Burmistrz Gminy Rymanów zaprosił wszystkich miłośników muzyki poważnej do Kościoła p.w. św. Wawrzyńca w Rymanowie na Koncert Muzyki Organowej i Wokalnej. W programie wystąpili Barbara Skora – sopran i Paweł Wróbel – organy.

Czytaj więcej...

Koncert Polonijny w Rymanowie-Zdroju

"Koncert Polonijny w Rymanowie-Zdroju" - gościliśmy zespół z Londynu

19 lipca 2019 r. w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju odbyło się spotkanie pod hasłem „Koncert Polonijny w Rymanowie-Zdroju”. Zostało ono zorganizowane w ramach odbywającego się w Rzeszowie XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

Czytaj więcej...

Festiwal Hanki Ordonówny 2019

Festiwal już za nami - przeżyjmy to jeszcze raz

W dniach 13-14 lipca 2019 r. odbył się w Rymanowie-Zdroju Festiwal Hanki Ordonówny. Inaugurujący wydarzenie wieczór upłynął pod znakiem muzyki klasycznej.

Czytaj więcej...

Festyn Promocyjny "To już lato" 2019

Letni sezon kulturalny w Rymanowie-Zdroju rozpoczęty

Festyn Promocyjny „To już lato” to impreza, która tradycyjnie inauguruje letni sezon kulturalny w Uzdrowiskowej Gminie Rymanów. Tegoroczna edycja wspomnianego wydarzenia miała miejsce 9 czerwca w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju.

Czytaj więcej...

I Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek

IIPrzegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek Rymanów'2019

19 maja 2019 r. w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju odbył się I Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek ' Rymanów 2019. W imprezie uczestniczyło dziewięć zespołów reprezentujących Domy Kultury w Besku, Pakoszówce i Rymanowie oraz dwa zespoły działające przy Orkiestrze Dętej "Lutnia" w Zarszynie. Na zdrojowej scenie wystąpiła także Rymanowska Orkiestra Dęta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.