Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

011.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Biuro Informacji Turaystycznej zaprasza

Zapraszamy na wycieczkę

Biuro Informacji Turystycznej w Rymanowie-Zdroju zaprasza na wycieczkę do Beska, Pastwisk i Rudawki Rymanowskiej. Poznacie z nami najbliższą okolicę, odwiedzicie miejsca tak bliskie, a dla wielu tak odległe. Szczegółowy program znajdziecie na dołączonym plakacie. Informacje uzyskacie także pod numerem telefonu 134357190. Nie zwlekajcie - liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy na spektakl teatralny

MELDUJĘ TOBIE POLSKO - ROTMISTRZ PILECKI

30 października br. (niedziela) o godz. 16:00 zapraszamy do Kina "Sokół" w Rymanowie na spektakl pt. "Melduję Tobie Polsko" - scenariusz i reżyseria Sławomir Gaudyn, muzyka Jacek Chrobak, wykonanie Przemysław Tejkowski, głosy z offu: Robert Żurek, Robert Chodur.

"Starałem się żyć tak, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać" - Witold Pilecki

Monodram jest sceniczną dokumentacją życia i działalności Witolda Pileckiego - od dobrowolnego pojmania w Warszawie, działalności w Auschwitz, po śmierć w 1948 roku. Scenariusz został oparty na pamiętnikach rotmistrza, jego listach oraz protokołach przesłuchań przed komunistycznym sądem. "Melduję Tobie Polsko - Rotmistrz Pilecki" to nie tylko dokumentalna opowieść, to także chwytająca za gardło historia o niezwykłym człowieku. Przemysław Tejkowski stworzył na scenie postać, która staje wobec pytań o zło w historii i zło w człowieku, która do dna zgłębia ból, rozpacz i upokorzenie.

WSTĘP WOLNY - serdecznie zapraszamy!

Warsztaty pisania ikon

Zaproszenie na warsztaty

Za oknem jesień, wykorzystajcie więc długie wieczory do rozwijania swoich pasji. Zapraszamy Was do udziału w czterodniowych warsztatach pisania ikon. Pierwsze spotkanie zaplanowaliśmy 25 października w prowadzonej przez nas Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju. Rozpoczynamy o godz. 15:00. Zajęcia poprowadzi pracownia Veraikon z Cisnej. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach realizowanego przez nas projektu pn. "Nasza tradycja, nasze korzenie", który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Warsztaty tkackie

Tkactwo - może to właśnie to?

Jesteś miłośnikiem rękodzieła? Pragniesz nauczyć się czegoś nowego? Nie zwlekaj, zapisz się na organizowane przez nas czterodniowe warsztaty tkackie, które odbędą się w dniach 24-26 października br. Szczegóły dotyczące ich organizacji znajdziecie na dołączonym plakacie. Warsztaty przygotowaliśmy dla Was dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. Zapisy przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 134355067. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty zielarskie

Rozwijaj swoje pasje! Zapraszamy do udziału w warsztatach.

Zielarstwo? Może to właśnie Twoja pasja. Skorzystaj więc z naszego zaproszenia i weź udział w dwudniowych warsztatach zielarskich. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 20 października br. do rymanowskiego GOK-u. Rozpoczynamy o godz. 9:00. Zapisy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 134355067. Szybko podejmij decyzję o udziale, bo liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty mogliśmy przygotować dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Jarmark Staroci i Rękodzieła

Informacja o zdrojowym Jarmarku

Wszystkich miłośników staroci i rękodzieła zapraszamy do odwiedzenia Jarmarku w Rymanowie-Zdroju. Szczegóły organizacji tegorocznej edycji znajdziecie Państwo poniżej. 

Do pobrania:

- regulamin

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.