Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

014.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Łukasiewicz - nafciarz romantyk

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Z okazji przypadającej na 8 marca 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza TVP 1, TVP Historia, TVP Polonia i TVP Dokument wyemitowały na swoich kanałach produkcję krośnieńskiej Telewizji Obiektyw zatytułowaną „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”. Film obejrzało ponad milion widzów. Tych z Państwa, którzy nie widzieli jeszcze tego fabularyzowanego dokumentu o życiu i działalności wynalazczej, przemysłowej i społecznej Ignacego Łukasiewicza zapraszamy do jego obejrzenia. Będzie go można zobaczyć w kwietniu w kanałach regionalnych TVP. Producentem filmu jest Bogdan Miszczak, scenariusz do tego obrazu napisał Łukasz Walczak, za reżyserię odpowiedzialny był Maciej Wójcik, a zdjęcia to efekt pracy Mariusza Konopki z Horyzont Studio. W rolę Ignacego Łukasiewicza wcielił się Mariusz Bonaszewski. Scenariusz filmu powstał w oparciu o rozmowę, jaką przeprowadził z Ignacym Łukasiewiczem Feliks Jan Szczęsny-Morawski. Do dzisiejszych czasów zachował się tylko jeden egzemplarz książki z zapisem tej rozmowy. Publikacja nosi tytuł „Światek Boży i życie na nim”. Produkcja pokazuje Ignacego Łukasiewicza jako bohatera ponadczasowego, powstańca, a przede wszystkim twórcę przemysłu naftowego. Jego geniusz wprowadził świat na nowe cywilizacyjne tory.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.