Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

014.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Tworzymy w rymanowskim GOK-u pracownię ceramiczną - wsparło nas Ministerstowo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Projekt "Wyposażenie pracowni ceramicznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie" otrzymał wsparcie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

W listopadzie 2020 roku Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie złożył do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wniosek pn. "Wyposażenie pracowni ceramicznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie". Wniosek złożony został do programu "Infrastruktura domów kultury" i otrzymał dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach przyjętego do realizacji zadania zakupione zostaną: zestaw do wyposażenia pracowni ceramicznej, tj. piec do wypalania ceramiki wraz z zestawem podstawowych urządzeń (koło garncarskie, toczek modelarski, wyciskarka do gliny) oraz walcarka do gliny i dwa koła garncarskie. Dzięki zakupionemu wyposażeniu nowo powstała w rymanowskim GOK-u pracownia będzie miejscem do realizacji ogólnorozwojowych zajęć manualnych, a spotkania w niej prowadzone staną się sposobem na miłe i twórcze spędzenie wolnego czasu dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wsparło nasz Festiwal im. Hanki Ordonówny

Projekt "Powróćmy jak za dawnych lat" zrealizowany został przy wsparciu MKDNiS

W listopadzie 2020 roku Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie złożył do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wniosek do programu „Edukacja kulturalna 2021” noszący tytuł „Powróćmy jak za dawnych lat”. Został on oceniony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie ze środków pozostających w dyspozycji ministra.

Zadanie nawiązywało w swej treści do lat największej świetności uzdrowiska Rymanów, która to przypadała na lata okresu międzywojennego. Wówczas na scenie Domu Zdrojowego występowali wielcy artyści tej epoki. Poprzez realizację projektu przywołana została na nowo twórczość tego okresu, będącego niewątpliwie skarbnicą jeśli chodzi o polską muzykę i teatr, a proponowane spotkania były swoistą podróżą w czasie. W ramach zadania przygotowany został trzydniowy Festiwal im. Hanki Ordonówny, który odbył się w dniach 9-11 lipca na scenie w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju. Na program Festiwalu złożyły się koncerty muzyczne oraz przedstawienie teatralne. Wydarzenie poprzedzone było warsztatami wokalnymi, w ramach których przygotowany został koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”, zaprezentowany na inaugurację Festiwalu. W Domu Kultury w Rymanowie odbywały się także próby do przedstawienia teatralnego „W poczekalni”, które zostało pokazane w niedzielne popołudnie 11 lipca br. Niewątpliwie atrakcją dla mieszkańców i turystów była towarzysząca Festiwalowi plenerowa projekcja filmu „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Czytaj więcej...

Kino "Sokół" dla najmłodszych

Zaproszenie dla najmłodszych kinomanów

24 i 26 września 2021 r. w Kinie "Sokół" w Rymanowie odbędzie się projekcja filmu animowanego dla dzieci pt. "Psi patrol". Seanse zaplanowane zostały na godz. 14:00 i 16:00. 

Ryder i bohaterskie szczeniaki muszą stawić czoła nowym wyzwaniom. Niedawno wybrany burmistrz wprowadza kompletny chaos do Miasta Przygód, zatem Ryder ze szceniakami muszą uratować miasto. Urzędnik jest zapatrzony w siebie i kocha tylko koty, wprowadza więc surowy zakaz wprowadzania psów. Nie wie jednak, że najlepszy naswiecie zespół ratowników ma plan, aby powstrzymać jego pomysły.

Bilety w cenie 15 zł. do nabycia w kasie kina na godzinę przed seansem. Serdecznie zapraszamy!

Przegląd zespołów mażoretkowych

Zapraszamy do Rymanowa-Zdroju

26 września br. w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju odbędzie się Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek Rymanów 2021. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy!

Kino "Sokół" w Rymanowie zaprasza!

Zapraszamy na seans w Kinie "Sokół"

W dniach 23, 24 i 26 września 2021 r. o godz. 18:00 w Kinie "Sokół" w Rymanowie odbędzie się projekcja filmu produkcji polskiej pt. "Mistrz". To historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w obozie Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. 

Zapisy na zajęcia zespołów i sekcji zainteresowań

Zapraszamy na zajęcia

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie zaprasza dzieci (od lat 5) i młodzież na zajęcia zespołów i sekcji zainteresowań. W roku szkolnym 2021/22 proponujemy zajęcia grupy baletowej, zespołu mażoretek, tańca nowoczesnego, sekcji plastycznej i wokalnej oraz grupy teatralnej. Na zgłoszenia oczekujemy pod numerami telefonów 134355067 lub 533881599 do 10 września br.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.