Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

001.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Przyrodnicze spektakle

Grupa PRZYRODOmaniacy zaprasza!

"W krainie Podkowca - o nietoperzach i ich ochronie" to temet spotkania, na które zaprasza Państwa 27.05 (piatek) do Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju Grupa PRZYRODOmaniacy. Rozpoczynamy o godz. 18:30, a w programie znajdą się prezentacja, animacje, aktywne zajęcia o nietoperzach i obserwacja ich wylotów. Jednak to nie wszystko, co dla Państwa przygotowali. W ich ofercie znajdziecie też:

 

 

Konkurs fotiograficzny "Rośliny chronione w gminach Rymanów i Iwonicz-Zdrój", którego regulamin znajdziecie TUTAJ,

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty ręcznego malowania eko toreb ze wzorem nietoperza - szczegóły dotyczące organizacji tego wydarzenia znajdziecie Państwo na dołączonym plakacie.

 

Konkurs Poetycki "Wiersz dla Mamy"

Zapraszamy do udziału w konkursie

Dzień Matki zbliża się dużymi krokami... Z tej właśnie okazji zapraszamy do udziału w Konkursie Poetyckim "Wiersz dla Mamy". Na Wasze prace oczekujemy do 23 maja 2022 r. Szczegóły dotyczące organizacji konkursu znajdziecie poniżej:

- regulamin,

- karta zgłoszenia.

Zapraszamy na koncert

Spotkajmy się 3 czerwca!

W ten właśnie dzień na godz.19:00 zaplanowaliśmy dla Was w naszym Domu Kultury koncert w wykonaniu zespołów Kineskop i Mordial. Muzyka zespołu Kineskop to sentymentalna podróż w czasie do lat 80. i 90. ubiegłego wieku - połączenie elektro z elementami funky i popu, a wszystko osadzone w stylu retro. Mordial natomiast to zespół łączący w grającej przez siebie muzyce progresywną formę w stylu Dream Theater, ciężkie riffy Cynica, czy post-metalowy klimat z Isis czy Swans. Bilety na to wydarzenie dostępne w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie oraz w Internecie na www.kupbilecik.pl. Cena wejściówki wynosi 20 zł. Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji!

"Przyrodnicze spektakle" - zapraszamy do śledzenia wydarzeń

Grupa PRZYRODOmaniacy otrzymała dotację na realizowany przez siebie projekt

         Inicjatywa  „Przyrodnicze Spektakle” zaproponowana przez grupę PRZYRODOmaniacy  otrzymała dotację (jako jedna z 36 na 82 wnioski) w ramach projektu na Karpackie inicjatywy lokalne finansowanego ze środków Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.  Projekt prowadzi  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia  „Pro Carpathia” z siedzibą w Rzeszowie. Patronem grupy i beneficjentem równocześnie jest Lokalna Organizacja Turystyki „Beskid Niski”. Inicjatywa będzie realizowana w gminie Rymanów i Iwonicz Zdrój. Głównym celem jest uwrażliwienie społeczności lokalnej na środowisko przyrodnicze miejsca zamieszkania. Działania skupią się na 3 grupach tematycznych: ochronie nietoperzy (maj), biocenozie łąk (czerwiec) i ptakach (październik). Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i włączanie się do organizowanych działań związanych z inicjatywą „Przyrodnicze spektakle”.

Zbiórka dla lwowskiego domu dziecka

Zbieramy dary dla dzieci z Domu Dziecka we Lwowie

Drodzy Państwo! Jeżeli chcielibyście wesprzeć prowadzoną przez nas akcję czekamy na Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00. Każda ofiarowana przez Was rzecz to ogromna pomoc w ciężkiej sytuacji, w jakiej znajdują się mieszkańcy Ukrainy. 

Łukasiewicz - nafciarz romantyk

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Z okazji przypadającej na 8 marca 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza TVP 1, TVP Historia, TVP Polonia i TVP Dokument wyemitowały na swoich kanałach produkcję krośnieńskiej Telewizji Obiektyw zatytułowaną „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”. Film obejrzało ponad milion widzów. Tych z Państwa, którzy nie widzieli jeszcze tego fabularyzowanego dokumentu o życiu i działalności wynalazczej, przemysłowej i społecznej Ignacego Łukasiewicza zapraszamy do jego obejrzenia. Będzie go można zobaczyć w kwietniu w kanałach regionalnych TVP. Producentem filmu jest Bogdan Miszczak, scenariusz do tego obrazu napisał Łukasz Walczak, za reżyserię odpowiedzialny był Maciej Wójcik, a zdjęcia to efekt pracy Mariusza Konopki z Horyzont Studio. W rolę Ignacego Łukasiewicza wcielił się Mariusz Bonaszewski. Scenariusz filmu powstał w oparciu o rozmowę, jaką przeprowadził z Ignacym Łukasiewiczem Feliks Jan Szczęsny-Morawski. Do dzisiejszych czasów zachował się tylko jeden egzemplarz książki z zapisem tej rozmowy. Publikacja nosi tytuł „Światek Boży i życie na nim”. Produkcja pokazuje Ignacego Łukasiewicza jako bohatera ponadczasowego, powstańca, a przede wszystkim twórcę przemysłu naftowego. Jego geniusz wprowadził świat na nowe cywilizacyjne tory.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.