Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

014.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Dom Kultury +Edycja 2023

Wspólnie stwórzmy ofertę kulturalną

W małych społecznościach, takich jak Rymanów, niezwykle ważnym zadaniem staje się zaangażowanie do działania jej mieszkańców. Doskonałym narzędziem do urzeczywistnienia tego pomysłu mogą być inicjatywy lokalne, które opierać się będą na partnerskiej współpracy Domu Kultury i mieszkańców gminy. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Edycja 2023 naszego projektu pn. „Wspólnie dla kultury w gminie Rymanów” rozpoczęliśmy prace nad zdiagnozowaniem potrzeb kulturalnych różnych grup społecznych, by móc je zaspokajać i wytyczać nowe kierunki do wspólnego, efektywniejszego działania. Duży nacisk chcemy położyć na zachęcenie do działania ludzi młodych, wchodzących dopiero w życie społeczne gminy. To właśnie oni – z nowoczesnym, niekonwencjonalnym spojrzeniem na świat – staną się grupą, która swymi działaniami wprowadzi do kalendarza przygotowywanych wydarzeń powiew świeżości. Pragniemy, aby podejmowane działania sprzyjały integracji i aktywizacji wszystkich rymanowian.

Zapraszamy na warsztaty rękodzieła organizowane przy wsparciu MKiDN

Nasze działania po raz kolejny odbywają się przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Kreatywni i aktywni - rozwijamy nasze pasje" - taki tytuł nosizłożony przez nas do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt. Przygotowane przez nas zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. W ramach realizowanego projektu zorganizowanych zostanie dziewięć form warsztatów rękodzielniczych. Rozpoczynamy już w maju zajęciami skierowanymi do miłośników decoupagu. Na pierwsze zajęcia zapraszamy do Domu Kultury 24 maja o godz. 16:30.  Wstęp wolny. Szczegóły dotyczące organizacji znajdziecie Państwo na dołączonym plakacie. 

Podsumowanie zadania "Nasza tradycja, nasze korzenie"

Zapomniane tradycje w nowej odsłonie

Jesień 2022 roku przebiegała w naszym Domu Kultury pod znakiem warsztatów, których tematyka nawiązywała do tradycji i zajęć tak niegdyś popularnych w naszych stronach, a dzisiaj już właściwie zapomnianych. Przygotowanie zajęć było możliwe dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Czytaj więcej...

Finał projektu "Symfonia pokoleń"

Konncert "Soli Deo Gloria" - wydarzenie na najwyższym poziomie

22 i 23 października 2022 r. mieszkańcy gmin Rymanów i Bukowsko mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Zaprosiliśmy ich bowiem do udziału w koncertach "Soli Deo Gloria", które zostały przygotowane w ramach realizacji zadania pn. "Symfonia pokoleń". Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Do udziału w jego realizacji zaproszeni zostali mieszkańcy okolicznych miejscowości. Byli oni nie tylko jego biernymi odbiorcami, ale także zaangażowali się w przygotowanie i urzeczywistnienie projektu. Stało się to poprzez udział uzdolnionych muzycznie osób w poprzedzających koncerty warsztatach muzycznych. Produktem tych działań było przygotowanie dwóch koncertów pod hasłem "Soli Deo Gloria", które były - nie boimy sie tego powiedzieć - wydarzeniami unikatowymi.

Czytaj więcej...

"Symfonia pokoleń" - rozpoczęliśmy realizację zadania

Koncerty "Soli Deo Gloria" zbliżają się dużymi krokami. 

W sierpniu w naszym Domu Kultury odbyły się warsztaty muzyczne, które rozpoczęły przygotowania do organizacji dużego wydarzenia, jakim będą koncerty "Soli Deo Gloria". Warsztaty dofinansowane zostały ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej...

"Symfonia pokoleń" - zadanie realizowane przy wsparciu MKiDN

"Symfonia pokoleń" - zadanie realizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W listopadzie 2021 roku złożyliśmy do Narodowego Centrum Kultury wniosek o dofinansowanie zadania pn. "Symfonia pokoleń". Planowana do realizacji inicjatywa skierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Jej cel to zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury, szczególnie tzw. kultury wysokiej. Złożony przez nas projekt został oceniony pozytwnie i uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach realizacji zadania zostanie zrealizowanych kilka rodzajów warsztatów edukacyjnych: śpiewu solowego, chóralne, dla orkiestry dętej i dla orkiestry smyczkowej. Z uwagi na fakt, że projekt kierowany jest także do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym zorganizowane zostanie spotkanie - prelekcja poruszające kwestie zagrożeń i znalezienia swojej drogi we współczesnym świecie, odkrycie własnego talentu i wykorzystanie go w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Zwieńczeniem wszystkich działań będą dwa koncerty pod hasłem "Soli Deo Gloria".

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.