Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

006.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Zaproszenie na koncert

Zapraszamy na koncert nietuzinkowego artysty w niezwykłej scenerii 

W najbliższą sobotę 9 lipca zapraszamy Państwa do Rymanowa-Zdroju na niecodzienny koncert. W parku zdrojowym, przy fontannie wystąpi Jan Kondrak - wielki głos, ceniony autor i kompozytor, osobowość piwnicy artystycznej Lubelska Federacja Bardów. Czekamy na Was o godz. 20:00. Do zobaczenia!

"Kogutkowe opowieści"

Zapraszamy na rymanowski Rynek

30 czerwca bądźcie z nami - przygotowaliśmy atrakcje dla dzieci, ale także i dorośli znajdą coś dla siebie. Niewątpliwie atrakcją dla wszystkich będzie stoisko przygotowane przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Krośnie. Rozpoczynamy o godz. 17:00. Spędźcie to popołudnie wraz z nami!

 

Marsz na orientacje po uzdrowiskowej gminie rymanów

Spędźmy aktywnie czas

9 lipca zapraszamy Państwa do udziału w Marszu na orientację "Po uzdrowiskowej gminie Rymanów" oraz spacerze Nordic Walking. Start o godz. 13:00 z parkingu przy Biurze Informacji Turystycznej w Rymanowie-Zdroju. Koszt uczestnictwa to 25 zł/osoba. Regulamin marszu znajdziecie Państwo na www.info.rymanow.pl/bit/

Jarmark Staroci i Rękodzieła

Informacja o zdrojowym Jarmarku

Wszystkich miłośników staroci i rękodzieła zapraszamy do odwiedzenia Jarmarku w Rymanowie-Zdroju. Szczegóły organizacji tegorocznej edycji znajdziecie Państwo poniżej. 

Do pobrania:

- regulamin

Przyrodnicze spektakle

Grupa PRZYRODOmaniacy zaprasza!

"W krainie Podkowca - o nietoperzach i ich ochronie" to temet spotkania, na które zaprasza Państwa 27.05 (piatek) do Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju Grupa PRZYRODOmaniacy. Rozpoczynamy o godz. 18:30, a w programie znajdą się prezentacja, animacje, aktywne zajęcia o nietoperzach i obserwacja ich wylotów. Jednak to nie wszystko, co dla Państwa przygotowali. W ich ofercie znajdziecie też:

 

 

Konkurs fotiograficzny "Rośliny chronione w gminach Rymanów i Iwonicz-Zdrój", którego regulamin znajdziecie TUTAJ,

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty ręcznego malowania eko toreb ze wzorem nietoperza - szczegóły dotyczące organizacji tego wydarzenia znajdziecie Państwo na dołączonym plakacie.

 

Łukasiewicz - nafciarz romantyk

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Z okazji przypadającej na 8 marca 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza TVP 1, TVP Historia, TVP Polonia i TVP Dokument wyemitowały na swoich kanałach produkcję krośnieńskiej Telewizji Obiektyw zatytułowaną „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”. Film obejrzało ponad milion widzów. Tych z Państwa, którzy nie widzieli jeszcze tego fabularyzowanego dokumentu o życiu i działalności wynalazczej, przemysłowej i społecznej Ignacego Łukasiewicza zapraszamy do jego obejrzenia. Będzie go można zobaczyć w kwietniu w kanałach regionalnych TVP. Producentem filmu jest Bogdan Miszczak, scenariusz do tego obrazu napisał Łukasz Walczak, za reżyserię odpowiedzialny był Maciej Wójcik, a zdjęcia to efekt pracy Mariusza Konopki z Horyzont Studio. W rolę Ignacego Łukasiewicza wcielił się Mariusz Bonaszewski. Scenariusz filmu powstał w oparciu o rozmowę, jaką przeprowadził z Ignacym Łukasiewiczem Feliks Jan Szczęsny-Morawski. Do dzisiejszych czasów zachował się tylko jeden egzemplarz książki z zapisem tej rozmowy. Publikacja nosi tytuł „Światek Boży i życie na nim”. Produkcja pokazuje Ignacego Łukasiewicza jako bohatera ponadczasowego, powstańca, a przede wszystkim twórcę przemysłu naftowego. Jego geniusz wprowadził świat na nowe cywilizacyjne tory.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.