Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

012.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Terminarz Kina "Sokół" na miesiąc grudzień

Terminarz filmów na miesiąc grudzień

Wszystkich kinomanów zapraszamy do naszego rymanowskiego Kina "Sokół". Zobaczcie jakie propozycje przygotowaliśmy dla Was na grudzień.

Kino "Sokół" dla najmłodszych

Seanse dla najmłodszych kinomanów

W najbliższy weekend zapraszamy dzieci do obejrzenia opowieści o najnowszych przygodach Mai i Gucia. Tym razem nasi bohaterowie wyruszają w tajną misję. Od tego, czy uda się im uratować małą księżniczkę mrówek zależą losy całej łąki. W niebezpieczną misję zabierają ze sobą zaufanych kompanów. Jakie przygody ich czekają, czy misja zakończy się powodzeniem - dowiecie się, jeżeli skorzystacie z naszego zaproszenia do rymanowskiego Kina "Sokół". Seanse odbędą się 3 XII (piątek) o godz. 17:00 i 5 XII (niedziela) o godz. 16:00. Bilety w cenie 16 zł można będzie zakupić w kasie kina na godzinę przed seansem.

Kino "Sokół" w Rymanowie zaprasza!

Zapraszamy na seans filmowy

"Nędzarz i madame" ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz darczyńcy ubogich - Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta.

Film opowiadający losy tego świętego zobaczyć będziecie mogli Państwo w Kinie "Sokół" w Rymanowie. Na seanse zapraszamy 2 XII  (czwartek) i 5 XII (niedziela) o godz. 18:00 oraz 3 XII (piątek) o godz. 19:00. Bilety w cenie 15 zł dostępne będą w kasie kina na godzinę przed seansem.

Uniwersytet Samorządności w Rymanowie

Gmina Rymanów otrzymała dofinansowanie na Uniwersytet Samorządności

Gmina Rymanów znalazła się wśród osiemnastu gmin województwa podkarpackiego, które otrzymały dofinansowanie w wysokości 14 tysięcy złotych na realizacje pierwszego etapu koncepcji "Uniwersytet Samorządności". Zadanie realizowane było przy pomocy finansowej z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpckiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025.

Czytaj więcej...

Przygoda z pracownią ceramiczną - wsparło nas Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Już niedługo pierwsze zajęcia w nowo utworzonej pracowni ceramicznej

Dzięki wsparciu i pozyskanom środkom  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego stworzana została w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie pracownia ceramiczna. Już niedługo zaprosimy Was na warsztaty do naszej pracowni. Zapewniamy, że oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych będziecie mieć gwarancję miłego spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i młodzież oraz osoby dorosłe. Do zobaczenia już wkrótce.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wsparło nasz Festiwal im. Hanki Ordonówny

Przeżyjmy to jeszcze raz

W lipcu 2021 roku zorganizowaliśmy dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego Festiwal im. Hanki Ordonówny. W ramach realizowanego zadania przygotowane zostały przez mieszkańców naszej gminy koncert "Powróćmy jak za dawnych lat" oraz przedstawienia "W poczekalni". Zapraszamy Państwa serdecznie do ponownego obejrzenia tych dwóch, jakże uroczych, przedstawień. 

- Koncert "Powróćmy jak za dawnych lat znajdziecie tutaj https://www.youtube.com/watch?v=RVzKGYRDeYk

- przedstawienie "W poczekalni" - zapraszamy! https://www.youtube.com/watch?v=gcr6WiiZtIE

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.