Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

Szlak Świątyń Karpackich

Szlak Świątyń Karpackich - przebiega przez tereny na których często współistniały rózne kultury, religie, nacje i języki. Obejmuje swym zasięgiemteren powiatu krośnieńskiego w Polsce i kraj preszowski na Słowacji. Obszar ten obfituje w unkiatowe zabytki kultury i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów.

Szlak został wytycziny w 2002 r. przez Mikroregion "Zelene Beskydy" w Bukovcach przy wspólpracy Starostwa Powiatoewgo w Krośnie i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Oddział w krośnie.

W 2020 r. Gmina Rymanów uzyskała dofinansowanie na modernizację szlaku w ramach Programu Interreg V - A Polska - Słowacja 2014-2020.

Przemierzając szlak należy pamiętać o bużliwej i często tragicznej historii tych ziem. Leżąc na kulturowym pograniczu między Wschodem a Zachodem były terenem ścierania się różnych wpływów i interesów. Zwiedzając tutejsze obiekty sakralne możemy również dostrzec szereg podobieństw będących efektem wspólnej religii, szkół rzemieślniczych czy tych samych technik ciesielskich.

 

SZLAK ŚWIĄTYŃ KARPACKICH - więcej

Biuro Informacji Turystycznej w Rymanowie-Zdroju
38-481 Rymanów-Zdrój | ul. Zdrojowa 40 | tel. +48 13 43-57-190 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia: Poniedzialek w godz. 10:00-16:00 | Wtorek-Piątek w godz. 8:00-16:00 | Sobota w godz. 8:00-14:00