Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

Posada Górna

Duża wieś położona nad Taborem. Pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1508 r., jednakże miejscowość istniała prawdopodobnie dużo wcześniej. Od początku stanowiła przedmieście Rymanowa, nazywana wówczas Przedmieściem Górnym. Z zapisu z 1536 r. wiadomo, że granica pomiędzy Rymanowem i Desznem przebiegała w miejscu zwanym „słona woda”, co sugeruje że już wówczas znano miejsce wypływów wód mineralnych. Pod koniec XIX wieku na części gruntów miejscowości powstało uzdrowisko Rymanów Zdrój.

Na trenie Posady zachowały się liczne kamienne kapliczki. Najwięcej przy tzw. „Wisłockiej Drodze”. Traktem tym chodzili na targ do Rymanowa mieszkańcy Wisłoczka, Puław, Zawojów i Tarnawki.

Biuro Informacji Turystycznej w Rymanowie Zdroju
38-481 Rymanów Zdrój | ul. Zdrojowa 40 | tel. +48 13 43-57-190 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia: Poniedzialek w godz. 10:00-16:00 | Wtorek-Piątek w godz. 8:00-16:00 | Sobota w godz. 8:00-14:00