Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

wycieczka doliną Wisłoka

Biuro Informacji zaprasza 8 listopada na popołudniowy wypad  "doliną Wisłoka". Zapraszamy do zwiedzenia Beskiego Centrum Dziedzictwa, zobaczenie przełomu Wisłoka i grodziska  w Mymoniu oraz odwiedzenia Regionalnego Centrum Pamięci K. Wojtyły w Pastwiskach, a także przejście pod ścianę OLZY i obelisk  papieski. Wycieczkę planujemy zakończyć warsztatami pieczenia proziaków w Ośrodku Wczasów Zdrowotnych w Rudawce Rymanowskiej.

Szczegóły na plakacie.

tajemnice Amazonki

KLUB PODRÓŻNIKA zaprasza na spotkanie ze Stanisławem Materniakiem, który opowie o swojej podróży do Amazonii.

Zapraszamy 28 października o godz. 17.30 do Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie

Śladami kultury żydowskiej

prelekcja   zapraszamy na spotkanie w Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju.

multimedialna podróż przez wszechświat

latawce

 

 

17 lipca od godz. 14.30 Biuro Informacji zaprasza wszystkich  chetnych do wspólnej zabawy z latawcem na Przymiarkach.

W programie: zabawy, gry i konkursy dla dzieci, puszczanie latawców oraz ciepłe przekąski przygotowane przez KGW Królik Polski.

Więcej informacji na plakacie.

MARSZ NA ORIENTACJĘ

"po uzdrowiskowej gminie Rymanów"

oraz Spacer Nordic Walking

 

 

REGULAMIN

RYMANOWSKIEGO MARSZU NA ORIENTACJĘ

"PO UZDROWISKOWEJ GMINIE"

09 LIPCA 2022

 

·         Marsz na orientację i spacer Nordic Walking jest imprezą turystyczną o średnim stopniu trudności, organizowaną przez Biuro Informacji Turystycznej w Rymanowie-Zdroju.

·         Od uczestników marszu  i spaceru wymagany jest dobry stan zdrowia oraz kondycja fizyczna umożliwiająca uprawianie turystyki górskiej.

·         W marszu mogą uczestniczyć 2-osobowe drużyny, którebędąpokonywaćtrasęmarszunaczas. W spacerze osoby mogą uczestniczyć indywidualnie.

·         Każda drużyna przed startem otrzyma mapęz przebiegiem trasy, na której musi zdobyć potwierdzenia przejścia szlaku we wszystkich punktach kontrolnych. (W innym przypadku dyskwalifikacja!).

·         Każdy z uczestników „Marszu” otrzyma pamiątkowy dyplom, a za 3 pierwsze miejsca przewidziano nagrody rzeczowe, medale i dyplomy. Uczestnicy spaceru otrzymają pamiątkowe dyplomy.     

·         W marszu i spacerze mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie. Niepełnoletni tylko pod opieką osób dorosłych.

·         Uczestników imprezy zobowiązuje się do posiadania obuwia i odzieży stosownej do uprawiania turystyki górskiej (odpowiednie buty, odzież nieprzemakalna, itp.).

·         Każdy uczestnik marszu powinien zdobyć wszystkie potwierdzenia przejścia trasy w punktach kontrolnych.(w innym przypadku dyskwalifikacja).

·         Osoby uczestniczą w imprezie na własną odpowiedzialność.

 

 

 

            Koszt uczestnictwa w marszu i spacerze to 25 zł/os.

            Na mecie marszu ciepły poczęstunek.          

           

            Zgłoszenia przyjmowane są do 06 lipca 2022r. w BIT Rymanów-Zdrój

 

           

           

TRASA MARSZU NA ORIENTACJĘ

 

1.      Rymanów-Zdrój – Mogiła - Przymiarki - Wołtuszowa – Ścieżka Łemka – Rymanów-Zdrój – 10 km

 

 

                       

TRASA SPACERU NORDIC WALKING

 

1.      Rymanów-Zdrój – ścieżka Fitness – Rymanów-Zdrój – 3 km


 

 

RAJD PIESZY PO WZGÓRZACH RYMANOWSKICH 22

1 MAJA 2022 R. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W WIOSENNYM RAJDZIE  ŚCIEŻKAMI SPACEROWYMI  PO NASZEJ  OKOLICY .

Z OKAZJI NA PRZYPADAJĄCE 2 MAJA ŚWIĘTO FLAGI PAŃSTWOWEJ  WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW ZACHĘCAMY DO ZABRANIA ZE SOBĄ NA TRASĘ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

ZAPISY PRZYJMUJEMY DO 28 KWIETNIA. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

RAJD

koncerty na szlaku architektury drewnianej

festyn polsko - słowacki

weekend z filmem w Rymanowie-Zdroju

karnawał na sportowo

 

Karnawał na sportowo

W sobotę, 25 stycznia 2020, po raz trzeci w Rymanowie – Zdroju zorganizowany został karnawałowy bieg i marsz nordic walking. Impreza ta z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Coraz więcej zawodników stosuje się do apelu organizatora i startuje w przebraniach karnawałowych. Tegoroczna trasa, ze względu na oblodzenie leśnej ścieżki zdrowia, wytyczona została alejkami parkowymi. Niewątpliwą zaletą tak usytuowanej trasy była bliskość z mieszkańcami i kuracjuszami, którzy z najbliższej odległości  mogli podziwiać kolorowe stroje karnawałowe i robić sobie pamiątkowe fotki. Po zawodach, w oczekiwaniu na dekorację, uczestnicy walcząc z minusową temperaturą integrowali się  poprzez zabawy taneczne, które najprawdopodobniej trwałaby do białego rana, gdyby nie konieczność uhonorowania najlepszych zawodników pucharami, medalami, dyplomami i pamiątkowymi trofeami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie, rymanowską Hutę Szkła Artystycznego „Sabina”, sklep sportowy Aktiv Style i Sklep Zdrojowy.pl w Rymanowie –Zdroju.

 W konkurencji nordic walking triumfowali: Małgorzata Krawczyk i Tomasz Wojtowicz.  Natomiast bieg wygrali Agata Rępalska i Grzegorz Gierula. Nagrodą za najciekawszy strój karnawałowy uhonorowany został mieszkaniec Rymanowa – Zdroju, Marek Sokołowski. Najmłodszym uczestnikiem  imprezy był 5-cio letni Karol Olbrycht, który za pokonanie całej trasy biegowej pod opieką taty także otrzymał nagrody.

Na zakończenie imprezy wszyscy jej uczestnicy mieli możliwość delektowania się wyśmienitymi pierogami, kawą, herbatą i słodyczami. Było naprawdę kolorowo, miło, przyjemnie i bardzo wesoło. Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się pracownikom Biura Informacji Turystycznej i Galerii Sztuki z Rymanowa-Zdroju oraz panu Tomaszowi Dziubaszewskiemu, którzy zorganizowali imprezę karnawałową i nadzorowali jej przebieg. Gościem honorowym sobotniego wydarzenia był wiceburmistrz Gminy Rymanów Pan Grzegorz Wołczański.

 

Marek Sokołowski

 

 

   

   

   

   

   

   

Biuro Informacji Turystycznej w Rymanowie-Zdroju
38-481 Rymanów-Zdrój | ul. Zdrojowa 40 | tel. +48 13 43-57-190 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia: Poniedzialek w godz. 10:00-16:00 | Wtorek-Piątek w godz. 8:00-16:00 | Sobota w godz. 8:00-14:00