Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

Warsztaty dla branży turystycznej

 

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna tworzy nowy produkt turystyczny – Szlak Historycznych Receptur. W ramach tego Szlaku przygotujemy dedykowaną stronę internetową, aplikację mobilną, zaprosimy media na wizyty studyjne, wydamy przewodnik, folder, mapę, przetłumaczymy te materiały na język słowacki, angielski oraz niemiecki.

 

Oprócz powyższych działań organizujemy jesienią tego roku cztery warsztaty dla branży turystycznej(w tym dla punktów IT). Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszych warsztatach, które odbędą się  10 października w Lesku.

 

ZAINTERESOWANYCH  PROSIMY O KONTAKT 17 852 00 09

 

PROGRAM:

 

10:00-10:20 Przedstawienie zarysu Szlaku Historycznych Receptur, zaproszenie do włączenia się do działań w ramach projektu (Ewa Borowiak)

10:20-10:40 Historia winiarstwa na pograniczu polsko-słowackim, dobre przykłady wykorzystania potencjału historii w dotarciu do enoturysty (Małgorzata Hałkowska)

10:40-11:25 Sery kozie – ekologiczny produkt dla turysty szukającego ciekawej oferty z nurtem slow life. Prelekcja połączona z degustacją ekologicznych serów kozich z Podkarpackiego (Wawrzyniec Maziejuk)

11:25:11:45 Przerwa kawowa

11:45-12:05 Możliwości produkcji i sprzedaży produktów spożywczych i alkoholowych w Polsce i na Słowacji, czyli co można oferować tylko do degustacji, a co do sprzedaży. Przykłady działalności z województwa podkarpackiego i północnej Słowacji (Krzysztof Zieliński)

12:05-13:00 Podsumowanie spotkania, dyskusja warsztatowa

13:00-14:00 Obiad

 

 


Jarmark staroci i Rzemiosła artystycznego

Zakup wyposażenia do Biura Informacji Turystycznej i Galerii Sztuki, wydanie publikacji i utworzenie strony internetowej oraz organizacja spotkań promocyjnych

 

Zadanie pod nazwą "Zakup wyposażenia do Biura Informacji Turystycznej i Galerii Sztuki, wydanie publikacji i utworzenie strony internetowej oraz organizacja spotkań promocyjnych" realizowane jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Projekt dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Działania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Realizowana operacja przyczyni się do stworzenia bazy atrakcji przyrodniczych i turystycznych. Znajdą się w niej pomniki i osobliwości przyrody, zabytkowe parki oraz ciekawe punkty widokowe zlokalizowane na terenie gmin: Besko, Bukowsko, Rymanów i Zarszyn.

 

Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie z 5 instytucjami. Są to Urzędy Gmin Besko, Zarszyn, Bukowsko i Rymanów oraz Nadleśnictwo Rymanów. Zadanie realizowane jest w miejscowościach: Bałucianka, Besko, Bzianka, Jaćmierz, Klimkówka, Nowosielce, Mymoń, Pielnia, Posada Zarszyńska, Puławy, Rudawka Rymanowska, Rymanów, Rymanów Zdrój, Wisłoczek i Wola Sękowa.

 

Realizacja projektu ma na celu sprzyjanie rozwojowi turystyki na terenie zaangażowanych w zadanie gmin poprzez:
 * doposażenie i oznakowanie obiektów infrastruktury turystycznej. Niniejsza operacja polega na oznakowaniu 16 atrakcji przyrodniczych tj. pomników przyrody, obszarów chronionych oraz osobliwości przyrodniczych,
 * utworzenie wirtualnego spaceru oraz strony internetowej, która zostanie zlinkowana ze stronami zaangażowanych w projekt Urzędów Gmin, Nadleśnictwa Rymanów oraz Biura Informacji Turystycznej. Celem tego działania jest zwiększenie promocji pod  względem przyrodniczym i turystycznym obszaru obejmującego cztery wymienione gminy. Nowo utworzona strona skierowana będzie do turystów poszukujących ciszy i spokoju, ale również wrażeń estetycznych pośród pięknych krajobrazów  
  Beskidu Niskiego,
 * wydanie publikacji promocyjnych - w tym działaniu zawarte są foldery promujące atrakcje każdej z gmin oraz mapa obszaru LSR.  Foldery oraz mapa zostaną wykorzystane jako reklama na Targach Turystycznych, w których corocznie uczestniczymy,
 * przygotowanie plenerowej wystawy fotograficznej w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju. Będą ją mogli oglądać turyści, kuracjusze oraz mieszkańcy obszaru LSR,
 * zorganizowanie w Galerii Sztuki w Rymanowie Zdroju nieodpłatnych, ogólnodostępnych prelekcji, spotkań oraz wystaw dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy,
 * doposażenie Galerii Sztuki w sztalugi studyjne, na których eksponowane będą wystawy oraz sprzęt multimedialny (projektor, ekran, komputer) oraz nagłośnieniowy, które wykorzystywane będą podczas spotkań i prelekcji,
 * aby podnieść standard i zakres usług świadczonych przez Biuro Informacji Turystycznej zakupiono komputer, który został udostępniony  turystom. Zakupiono także zestaw meblowy, w skład którego  wchodzą  biurko, stoliki  i  krzesła.  Taka inwestycja w znaczący sposób wpłynie na zakres i standard świadczonych usług. Biuro oprócz udzielania informacji turystycznych zajmuje się również promocją  twórczości lokalnych  artystów  rękodzielników.  W tym  celu  zakupiono  oszkloną  gablotę ekspozycyjną,  w której umieszczane będą ich prace.

 

Podjęte do realizacji przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie działania wpłyną korzystnie na rozwój turystyki, zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców i turystów oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu.Biuro Informacji Turystycznej w Rymanowie Zdroju
38-481 Rymanów Zdrój | ul. Zdrojowa 40 | tel. +48 13 43-57-190 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia: Poniedzialek w godz. 10:00-16:00 | Wtorek-Piątek w godz. 8:00-16:00 | Sobota w godz. 8:00-14:00